تعمیر و سرویس کولر گازی سرماسیستم


چکیده:
سرویس کولر گازی در فصل تابستان موجب افزایش طول عمر دستگاه میگردد،شما میتوانید با بهره گیری از خدمات سرویس کولر گازی شرکت ما گرمای تابستان را بخوبی سپری کنید.

عنوان:
سرویس کولر گازی و نکات مهم برای افزایش طول عمر آن

متن:

فرارسیدن فصل تابستان استفاده از انواع وسایل سرمایشی را به دنبال دارد، وسایلی از قبیل کولر گازی یا آبی. ناگفته نماند که حتماً باید قبل از روشن کردن آنها، مراحل سرویس کولر گازی و آبی را طی نمایید تا در اواسط فصل گرما دچار مشکل نشوید. به‌طور کل اگر در دوره‌های مشخصی اقدام به سرویس کولر گازی نکنید موجب کاهش عمر مفید آن و از بین رفتن قطعات داخلی آن خواهید شد.

(تصویر 1)

خدمات سرویس کولر گازی

برای سرویس کولر گازی خود بهتر است از متخصصین این کار بهره بگیرید تا دستگاه دچار نقص فنی نشود، با انجام اینکار موجب حفظ گارانتی کالا نیز خواهید شد و هر زمان دستگاه دچار مشکل شود می‌توانید با یک تماس تلفنی درخواست ارائه خدمات از شرکت مورد نظر را داشته باشید. جهت آگاهی شما عزیزان در ادامه مراحل انجام سرویس کولر گازی و نکات لازم را به صورت تئوری برای شما شرح خواهیم داد.

(تصویر 2)

مراحل انجام سرویس کولر گازی

برای انجام سرویس کولر گازی باید از مباحث مقدماتی آن مطلع باشید، مراحل سرویس کولر گازی به شرح زیر است:

  1. قطع برق: در مرحله اول از انجام سرویس کولر گازی برق دستگاه را از مرکز قطع کنید تا هنگام انجام دیگر مراحل با خطر جدی مواجه نشوید.
  2. شستشو با آب: در مرحله دوم سرویس کولرگازی پس از باز کردن قاب جلویی پنل دستگاه، فیلترهای آن را خارج کنید و به دقت با آب بشویید، شستشو به نحوی انجام شود که هیچ کثیفی از جمله گرد و غبار بر روی فیلترها باقی نماند.
  3. و مرحله سوم مربوط به پنل داخلی می‌باشد: بخش اصلی سرویس کولر گازی مربوطه به شستشوی فین‌ها یا کویل ها می‌باشد. وظیفه کویل ها تهویه هوای دستگاه و خنک کردن هوای بیرونی می‌باشد. در این مرحله شما به یک آب پاش، برسی با جنس لطیف و یک مسواک نیاز دارید، پس از خیس کردن کویل ها با آب پاش سعی کنید با استفاده از مسواک و برس گرد و خاک‌ها و کثیفی‌های موجود در آن را از بین ببرید.

نکات لازم برای مرحله سوم از سرویس کولر گازی

اسپری‌های گاز پاک کن، اسپری‌های مخصوصی هستند که برای پاک کردن چربی از روی گاز آشپزخانه بکار می‌رود، در مرحله سوم از سرویس کولز گازی می‌توانید برای انجام هرچه بهتر این مرحله از اسپری گاز پاک کن استفاده کنید. اسپری را از فروشگاه تهیه کرده، روی کویل ها بپاشید و بگذارید یک ساعت زمان بگذرد تا چربی‌ها نرم شوند، پس از آن با پاشیدن آب از طریق آب پاش و همچنین استفاده از برس یا مسواک سعی کنید همه کثیفی‌های موجود را کاملاً تمیز کنید بطوریکه اثری از آب باقی نماند.

(تصویر 3)

انجام سرویس کولر گازی یک کار بسیار تخصصی ست پس سعی کنید در صورت بروز هر گونه مشکل با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید و از مشاوره‌های لازم در این زمینه بهره مند شوید.

(تصویر 4)

سرویس کولر گازی و روش شستشوی پنل بیرونی دستگاه برای افراد مبتدی

در ابتدا توصیه می‌شود که مشاوره با افراد حرفه‌ای در این زمینه را فراموش نکنید. پس از آن سعی می‌کنیم در ادامه برای افرادی که با موارد فنی هیچ آشنایی ندارند نحوه شستشوی پنل خارجی کولر گازی را شرح دهیم.

اگر جزو آن دسته از افرادی هستند که با موارد فنی هیچ آشنایی ندارید سعی کنید موارد ذکر شده را رعایت کنید تا بتوانید راندمان کولرگازی خود را افزایش داده و موجب تقویت عملکرد آن شوید. استفاده از دستگاه کارواش خانگی تأثیر بسزایی در راحتی کار شما دارد، در این مرحله از سرویس کولر گازی بخش عقب و کناره کندانسور (پنل خارجی) را تحت فشار آب زیاد شیلنگ یا کارواش خانگی قرار دهید بطوریکه همه کثیفی‌ها از بین برود و کاملاً تمیز شود.

موتور فن بیرونی دستگاه کولر گازی دارای عایق ضد آب است و هنگام سرویس کولر گازی و استفاده از آب پرفشار برای تمیز کردن آسیبی به آن وارد نمی‌شود. دقت داشته باشید که پس از طی شدن این مرحله از سرویس کولر گازی حداقل تا یک الی دو ساعت اقدام به روشن کردن آن نکنید. نکته مهم دیگر آن که اگر از کارواش خانگی برای انجام اینکار استفاده کردید دقت داشته باشید که گرفتن آب به‌صورت اریب و فشار وارده به پره‌ها منجر به کج شدن فین‌ها نشود چرا که در غیر اینصورت دستگاه آسیب جدی خواهد دید.

(تصویر 5)

سرویس کولر گازی و روش شستشوی پنل بیرونی دستگاه برای افراد تا حدودی آشنا به امور فنی

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که تا حدودی با مسائل فنی آشنا هستید از طریق توضیحات زیر اقدام به سرویس کولر گازی نمایید.

درب بخش بالایی کندانسور را باز کنید و اقدام به شستشوی همه فین‌های موجود در دستگاه با استفاده از فشار آب کنید (استفاده از کارواش خانگی نیز توصیه می‌شود.). پس از آن نوبت به جعبه برق موجود در دستگاه می‌رسد که باید با احتیاط گرد و خاک‌های روی آن را تمیز کنید سپس اقدام به سفت کردن پیچ‌های اطراف جعبه نمایید تا در طول تابستان در اثر لرزش باز نشوند. (انجام صحیح این مرحله موجب جدا نشدن سیم‌های موجود در دستگاه و جلوگیری از نیاز به تعمیرات تخصصی آن می‌شود.)

در پایان درب باز شده را به دقت سر جای خود بگذارید و محک ببندید تا حین کار صداهای آزار دهنده‌ای از کولر گازی شما شنیده نشود.

توصیه مهم

در پایان توصیه می‌کنیم برای انجام سرویس کولر گازی خود از افراد متخصص استفاده کنید چرا که مراحل ذکر شده در بالا اگر به طور تخصصی و حرفه‌ای انجام شوند علاوه بر افزایش بازدهی کولر گازی شما کاهش مصرف برق را نیز به همراه خواهد داشت و به تعمیرکار نیز احتیاج پیدا نخواهید کرد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *