ابزار نصب کولر گازی – روش نصب کولر گازی

ابزار نصب کولر گازی - روش نصب کولر گازی

روش نصب کولر گازی

ابزارهای نصب کولر گازی و روش نصب کولر گازی را به صورت کامل توضیح میدهم .دوستانی که علاقه دارند به نصب کولر گازی باید در ابتدا آموزش هایی ببینند و از نحوه کارکرد سیستم اسپلیت و با برخی از قطعات آن آشنا شوند یعنی شما در ابتدا باید بدانید دستگاه چگونه تولید سرما میکند و چرا به دستگاه کولر گازی میگویند:دستگاه توسط گاز فریون که داخل سیکل مدار وجود دارد و با چرخشی که در سیستم وجود دارد تولید سرما میکند وبه همین دلیل به این دستگاه کولر گازی میگویند .حالا شما باید ابزارهایی داشته باشید که بتوانید این سیستم را نصب کنید .

روش نصب کولر گازی

در حقیقت کولر گازی ها از دوبخش پنل داخلی و یونیت بیرونی تشکیل شده اند که شما باید این دو قطعه را توسط لوله وکابل به هم وصل کنید و گاز داخل کمپرسور را باز کنید تا وارد سیستم منا داخلی و لوله ها شود . کل کار در سخن به همین راحتی است ولی در عمل کمی دشوار به دلیل این که هر نصب با نصب دیگر تفاوت دارد و شما باید مجهز به تجهیزاتی باشید که بتواند دیوارهای مختلف را سوراخ کند جهت عبور لوله و خم کن هایی داشته باشید جهت زاویه دادن به لوله مسی که در گوشه های دیوار لوله نیز خم داشته باشد .

برخی از ابزارهای نصب کولر گازی:
کیف ابزار ۲جعبه بکس کامل ۳ آچار تخت ۴ آچار فرانسه دوعدد ۵لوله بر لوله مسی ( بزرگ و کوچک) ۶ دستگاه لاله کن ( در سایزهای مختلف) – آچار مخصوص مسدود کردن لوله یا پرچ کن لوله مسی. دستگاه لحیم و متعلقات منیفولد سرویس یا گیج فشار – موتور وکیوم – ابزار جوشکاری – دریل سوراخکاری با مته های مختلف دیوار و آهن – انبر قفلی – انبر دست – سیم چین – سیم لخت کن و دهان باریک .

انواع پیچ گوشتی دو سو و چهار سو 18- انواع سوهان – آچار آلن – فاز متر .متر . خم کن و انواع فنر خم کن .چکش سبک .ترمومتر .سنگ فرز.گشادکن لوله سایزهای مختلف .آمپر متر کلمپ .تراز . خط کش. چهار پایه 120 سانیمتری مایع توزن کپسول گاز ازت. برش سیمی.

 

سیم جوش نقره و برنج. الماسه شیشه بر ولی حالا بعد از تهیه این ابزار آلات تکنسین روش کار کردن با این ها را بلد است یا خیر شما باید در آموزش هایی که میبینید به خوبی نحوه کارکردن با ابزارها را آموزش ببینید .خب البته برخی از این ابزارها را اکثر مردم می شناسند مثل سیم چین یا انبردست .

ابزارهای نصب کولر گازی

ولی برای کار با ابزاری به نام پرچ کن لوله مسی باید آموزش کافی دید .زیرا اگر نصاب نتواند لوله را به خوبی پرچ کند گاز دستگاه نشت میکند ‌یا روش نصب گیج و روش نصب موتور وکیوم بسیار مهم تست را روش استفاده از خم کن های لوله .

روش نصب کولر گازی در صورت نیاز به هر‌کدام ابزارهای فوق جهت تهیه کردن آنها میتوانید با شرکت سرماسیستم تماس بگیرید که این ابزارها را برای شما ارسال کند .و باید بدانید در هنگام نصب کولر گازی، هرچقدر نصاب با دقت و ضرافت بیشتری کار کند در انتهای کار زیبایی کارش بیشتر میشود و نصب اصولی تر میشود .پس باید تمام دقت خود را هنگام نصب کولر انجام دهیم.و در هنگام خرید ابزارها باید دقت کنید ابزار هایی که تهیه میکنید چینی و بی کیفیت نباشد و از برخی از مارک های خوب رفکو پی ام روتبرگر و ولو و مولر استفاده کنید . مثلا پرچ کن پی ام یا گیج مولر یا ترازو رفکو استفاده کنید .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *