سرویس کولر گازی شریعتی

سرویس کولر گازی شریعتی – آموزش قطعات کاربردی

قطعات آموزشی تعمیر کولر گازی شریعتی

در قسمت دوم آشنایی با قطعات و لوازم کولر گازی در خدمت شما هستیم. در قسمت قیی با قطعاتی چون کمپرسور و انواع آن و کندانسور آشنایی پیدا کدیم. در این قسمت به آموزش فن با راه انداز الکتریکی آشنایی پیدا خواهیم کرد.

سرویس کولر گازی شریعتی
سرویس کولر گازی شریعتی

الکترو فن چیست و چه کاری انجام می دهد؟

الکترو فن ها از دو قسمت اصلی تشکیل شده اند اولین قسمت موتو الکترونیکی آن می باشد که در واقعغ وظیفه تولید حرکت با استفاده از انرژی برق را دارد.در واقع انرژی و قدرت لازم برای گرداندن پره فن توسط این موتور الکترونیکی تامین میگردد.

با حرکت دایره ای فن هوای خنک شده از محفظه اوپراتور به داخل محفظه داخلی رانده می شود.

فن دیگری در فضای خارجی نیز وجود دارد که وظیفه برعکی را انجام می دهد و در واقع با چرخش فن گرما از گاز مبرد شده گرفته می شود و به بیرون انتقال داده می شود. .

د بسیاری از مدل های کولر گازی و اسپیلت ها هر دوفن از یک مرکز قدرت حرکت دهنده استفاده می کنند و در واقع محوری که رو آن قرارا گرفته اند یکسان است و و همزمان چرخش میکنند.

قطعه بعدی از قسمت آموزش تعمیر کولر گازی و تعمیر اسپیلت که باید یاد بگیرید فیوز گرمایی خودکار می باشد. همانطور که میدانید تمام دستگاههای الکترونیکی برای اینکه از خطر نوسان برق شهری و در واقع بالا و پایین آمدن ناگهانی برق در امان باشند نیاز به این دارند که سر راه آنها یک فیوز کار گزاشته شود تا در صورت نواسانان ناگهانی برق این فیوز وارد عمل شده و جلوی صدمه دیدن دستگاه ایکترونیکی را یگیرد و در واقع برق را قطع نماید.

در صورتیکه ساکن منطقه شریعتی هستید می توانید تعمیر و سرویس کولر گازی و اسپیلت خود را به همکاران  ما بسیپارید تا در سریعترین زمان ممکن به محل شما حضور ییابند و پس از عیب یابی دستگاه شما و برآورذد قیمت اقدام به تعمیر نمایند و شما پس از تست کولر گازی خود می توانید هزینه تعمیراتی حاصل از تعمیر را بپردازید

حالا میرویم سراغ سنسور دمای اسپیلت ها. در داخل کولر گازی یک سنسور حرارتی کاز گزالشته شده است که جزء قطعات مهم کولر گازی می باشد. در واقع  عملکرد این قطعه در راندمان و تشخیص دمای محیط بسیار ضروری می باشد.  کار سنسور دما این می باشد با حس کردن دمای محیط دستور قطع ووصل کمپرسور را می دهد.محلی که این سنسور دما روی آن نصب می شود اوپراتور می باشد.

تعمیر کولر گازی قیطریه

سرویس کولر گازی قیطیریه

سرویس کولر گازی کامرانیه

این جلسه آموزشی نیز به پایان رسید در جلسه بعدی که اخرین جلسه از آموز یادگیری قطعات و تجهیزات اسپیلت می باشد به آموزش مابقی قطعات کولر گازی می پردازیم.

داشتن اطلاعات خوب از نوع عملکرد و نوع کارکرد قطعات کولر گازی در تعمیر و سرویس اسپیلت بسیار مهم است و در سرعت کار و تعمیرات صحیح کولر گازی بسیار کمک کننده است.

 

2دیدگاه برای“سرویس کولر گازی شریعتی – آموزش قطعات کاربردی

  1. دانلود فیلم کمدی آگوست 13, 2018 در2:19 ب.ظ

    سلام.وبسایتتون خیلی خوب و مفیده.به کارتون
    ادامه بدین

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *