گاز1234yf

گاز 1234

گاز HFO-1234yf  امروزه جایگزین گاز 134a میباشد امروزه.
وبسیار جایگزین خوبی میباشد.
باید بدانیم پرکارترین گاز سرد کننده کولر در جهان گاز   R134a میباشد که سالهاست به جای  گازهای نظیر R12 شده است سال 2011 بعضی تولیدکنندگان ماشین  گاز جدید را در تولیدات خود به کار بردند که  به آن R1234yf گفته میشود.
برتری این گاز نصبت به گاز 134a این است که بسیار ضرر کماری برای لایه ازن دارد اما در عین حال تمام خصوصیات و قابلیت‌های گاز R134a را نیز دارد به این دلیل برای نگهداری بیشتر از محیط زیست استفاده از این گاز در ماشین ها شروع  شده است لایه اوزون زمین و موجودات آن را در مقابل اشعه ماوراء بنفش خورشید محافظت می‌کند، با کاهش ضخامت این لایه، بروز  سرطان پوست دیگر در انسان‌ها زیاد میکند.
گاز کولر هنگامی که از خودروها به آسمان نشت می‌کنند، در طول زمان باعث تخریب لایه اوزون می‌گردند. به گاز مبرد،  CFC و فریون اصطلاحاً مواد از بین برنده اوزون یا ODS گفته میشود
‘البته گازهای دیگری وجود دارند که آسیب رسانی آن ها به لایه اوزون از R1234 کمتر است اما خصوصیات آن‌ها مانند R134a نیست.
دانشمندان  کالیفرنیایی تحقیقی منتشر کردند که نشان می‌داد لایه ازون در اثر استفاده از گازهای مبرد فعلی در حال تخریب است. شرکDupont به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان گاز R134a با نتایج این تحقیق به مبارزه پرداخت اما موفق نشد آن را رد کند لذا مطابق پیمان وین که کشورهای عضو را ملزم به کاهش عوامل مخرب لایه اوزون می‌کند، این کشورها می‌بایست هر چه سریعتر به سمت جایگزینی گاز R134a با گاز R1234 بروند.
اگر چه آمریکا ملزم به رعایت این پیمان نمیباشد اما اکثر شرکت‌های خودروسازی برای یکسان سازی محصولات، تولیدات خود در این شرکت را نیز با این گاز جدید عرضه می‌کنند.
باید بدانیم شارژ  R1234 به جای R134a امکان ندارد چون ساختار قطعات به کار رفته در این دو نوع گاز فرق میکند  به همین دلیل اکنون تولید گاز R134a متوقف نخواهد شد ولی خودروها جدید و به روز دنیا با گاز جدید عرضه خواهند شد.

اکنون قیمت گاز R1234 ده برابر R134a خواهد بود ولی باافزایش استفاده از آن این قیمت کم میشود.
چون این دو گاز مشابه هم هستند،  می‌توان از نشت‌یاب R134a برای نشت یابی R1234 نیز استفاده نمود.
این گاز یک ترکیب ساده است و مخلوط چند گاز نیست. کمی قابل اشتعال است ولی نگران کننده نیست. خودروهایی که از این گاز استفاده می‌کنند دارای اواپوراتورها و سنسورهای نشتی قوی میباشد.
بعضی تولید کنندگان شارژ کولر، با اعمال تغییراتی در محصولات خود قابلیت استفاده از گاز R1234 را به دستگاه خود افزوده‌اند. به این صورت که با افزودن یک برد الکترونیکی به دستگاه امکان شارژ گاز R1234 به دستگاه اضافه می‌شود.
با توجه به سابقه تغییر در نوع گاز در سال‌های گذشته،‌به نظر می‌رسد در چند سال آینده کلیه خودروهای جدید از این نوع گاز استفاده کنند. شرکت سرماسیستم دارای فروشگاه مجزایی میباشد که‌ در خیابان هدایت واقع در بازار برودتی ایران میباشد که فروش انواع گازها از قبیل گاز فریون 1234yf و گاز فریون 134aو……. نیباشد شما جهت نیاز به این نوع گاز میتوانید با شماره فروشگاه 77612939تماس حاصل نماید. فروش گاز 1234yf
فروش گاز ماشین 1234 yf جزو نوعی از محصولات مامیباشد

گاز ماشین آزرا و گاز کولر ماشین سوناتا

سرویس کولر گازی پونک – معرفی قطعات کولر گازی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *